Xiaomi Mi 5S

Re: Xiaomi Mi 5S

PostPostao/la admin » Uto ruj 27, 2016 10:31 pm

windows7sevn.org Facebook Share
Xiaomi predstavio dva nova smartphonea
www.klix.ba/scitech/tehnologija/xiaomi- ... /160927059
Kineska kompanija Xiaomi pravi "pametne" telefone ravne Samsungovim i Appleovim smartphoneima, ali ih prodaje po znatno nižoj cijeni. Takav je slučaj i s dva nova uređaja koja su se našla na tržištu.
Xiaomi je predstavio mobitele Mi 5s i Mi 5s Plus koji su kompanijin odgovor na novi iPhone. Radi se o moćnim uređajima, ali je 5s Plus veći i ima dvije stražnje kamere.

Xiaomi Mi 5s ima 5,15-inčni Full HD ekran, 2,15 GHz Snapdragon 821 procesor, 3/4 GB RAM-a i 64/128 GB interne memorije. Posjeduje i skener otiska prsta i stražnju kameru od 12 megapiksela, dok je naprijed selfie kamera od 4 megapiksela.

Cijena verzije s 3 GB RAM-a i 64 GB interne memorije je 300 dolara, dok verzija sa 4 GB RAM-a i 128 GB interne memorije košta 345 dolara.

Što se tiče Xiamija Mi 5s Plus, on posjeduje 5,7-inčni Full HD ekran, 2,35 GHz Snapdragon 821 procesor 4/6 GB RAM-a, 64/128 GB interne memorije i skener otiska prsta. Tu je i Sonyjeva dvostruka kamera od 13 megapiksela na stražnjoj strani, veoma slična sistemu koji koristi Huawei P9. Naprijed je selfie kamera od 4 megapiksela.

Cijena verzije sa 4 GB RAM-a i 64 GB interne memorije iznosi 345 dolara, dok verzija sa 6 GB RAM-a i 128 GB interne memorije košta 390 dolara.

Kućišta oba uređaja su napravljena od aluminija, a stražnji dio je zaobljen. Skener otiska prsta je smješten ispod stražnje kamere.

Smartphonei su dostupni u zlatnoj, roze i bijeloj boji, a prodaja počinje 29. septembra u Kini. Da li će i kada biti dostupni širom svijeta, zasad nije poznato.
ne zna primitivizam šta je minimalizam

Slika
admin
Site Admin

PostPostao/la admin » Sri ruj 28, 2016 7:35 pm

Xiaomi je jučer predstavio svoje dvije nove flagship uzdanice – Xiaomi Mi 5S i Xiaomi Mi 5S Plus. Obično je ovo dio kada kažemo da nas je iznenadila niska cijena tih uređaja ali nekako smo se već navikli na to te možemo slobodno reći da su zajedno sa LeEco-om kraljevi dobrih cijena. Iz tog razloga ni najmanje nas nije iznenadila današnja vijest o velikom interesu kupaca za ova dva modela.

Tako su iz kompanije objavili da je u prva 24 sata ostvareno čak 3 milijuna registracija za oba uređaja zajedno. Ključna riječ ovdje je “registracija” jer vas to ne obavezuje na kupovinu, ali vam daje šansu da sudjelujete u prvoj prodaji. Kako to točnu funkcionira najbolje kinezi znaju jer se ovo odnosi na njih. Budući da zalihe Xiaomi flagship telefona zbog ograničenih proizvodnih kapaciteta uvijek brzo nestanu registracije su jedan od načina da osigurate da među prvim dođete na red.

Ako ste već zaboravili o čemu se ovdje radi bacite pogled na objavu gdje smo pisali o predstavljanju ovih uređaja, a evo vam i kratki podsjetnik na cijene svih varijanti:

Xiaomi Mi 5S 3 GB / 64 GB – 267 EUR
Xiaomi Mi 5S 4 GB / 128 GB – 307 EUR
Xiaomi Mi 5S Plus 4 GB / 64 GB – 300 EUR
Xiaomi Mi 5S Plus 6 GB / 128 GB – 347 EUR

Slika
admin
Site Admin

PostPostao/la admin » Čet pro 29, 2016 1:19 pm

http://www.mi.com/en/mi5s/

Take great shots, regardless day or night
Even with backlight, it doesn't lose its shine.
How is it possible to achieve such a beautiful shot? Low light photos truly come to life on Mi 5s with large 1.55μm pixels
on its 12MP Sony IMX378 CMOS image sensor. The large 1/2.3-inch sensor lets in more light to create
stunning, vibrant images with less noise and better dynamic range.

Image

švapska stranica za kineze
test flagshipa Mi5s sa noćnim slikama kamere
https://www.chinahandys.net/xiaomi-mi5s-test/
Image

na dnu stranice imaju i pregled trenutnih cijena na webshopovima
319$ gearbest
http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_ ... GearbestDE

300$ banggood
http://m.banggood.com/Xiaomi-Mi-5s-Mi5s ... 91260.html

Image
Image
Image

Slika
admin
Site Admin

PostPostao/la admin » Sri sij 04, 2017 3:06 pm

Recenzija: Xiaomi Mi 5S

DIZAJN I ERGONOMIJA

Xiaomi Mi 5S se u dizajnerskom smislu dosta razlikuje od Mi 5-ice na čijoj je platformi nastao. Ovdje umjesto stakla straga imamo zaobljeno metalno kućište s većom tipkom Home ispod zaslona, koji pak solidno prekriva prednjicu. Vjerujem da je crni model još ljepši jer na njemu zasigurno nije toliko upadljiv crni obrub ekrana kao što je to slučaj na ovom s bijelom prednjicom.

Ispod zaslona se uz središnju kapacitivnu tipku s novim ultrazvučnim čitačem otisaka prstiju nalaze još i pozadinski osvijetljene tipka Natrag i Multitasking. Označene su tek točkicama tako da ih lakše možete programirati kroz postavke i zamijeniti im mjesta ako vam je to gušt.

Poviše zaslona uz prednju kameru, imamo slušalicu, neupadljive senzore te sitnu LED-icu za obavijesti.

Na lijevom bridu je ladica za dvije nano SIM kartice, a na desnom su tipke kontrole glasnoće i tipka Power. Dosta su dobro izvedene s jasnim klikom pod prstima.

Image
Image
Image

Donji brid Mi 5S zmaja ima USB C po sredini, te dvije precizno izbušene rešetkice s jednim glavnim zvučnikom i mikrofonom. Gornji brid nosi 3.5 mm audio izlaz te sekundarni mikrofon. IR blaster daljinskog upravljača je ovdje nažalost izostao.

Metalna leđa izgledaju lijepo i odišu premium dojmom. Gore i dolje imamo dvije horizontalne antenske linije te još jednu koja prati gornji brid kao na iPhoneu 7. Gore u lijevom kutu su oko kamere i dual LED bljeskalica, a dolje po sredini jedni Mi logo.

Po pitanju kvalitete izrade i općeg dojma u ruci zamjerki nemam. Metalno kućište čini svoje pa je s jedne strane lijepo i privlači poglede ali je vrlo sklisko u ruci. Bridovi su dosta oštri pa ga nije teško podići s ravne površine ali ćete za sigurniji grip u ruci poželjeti ga umotati u nekakvu silikonsku masku. To bi ga trebalo zaštititi i od neželjenih ogrebotina.

Mi 5S poput prethodnika mu ima 5.15-inčni IPS LCD u 1080p (428 ppi) rezoluciji i kao takav je po meni taman. Force Touch osjetljivost na jačinu pritiska je na ovom modelu izostala. To ćete dobiti na jačem 4/128 GB modelu. Meni osobno ne nedostaje.

Display
Zaslon je moguće uključiti dvostrukim kucanjem, no na taj ga način ne možete i isključiti.

Oštrina prikaza je vrlo dobra, baš kao i čitljivost pod kutom. Pozadinsko osvjetljenje je dovoljno jako za ugodno korištenje unutra i na otvorenom. Kao takav, ovaj je zaslon odličan za surfanje internetom, igranje igrica i uživanje u multimediji.

S obzirom da se u specifikacijama ne navodi kakvu zaštitu ima prednje staklo, pametno bi ga bilo zaštititi kaljenim staklom.

Kamere
Xiaomi Mi 5S na leđima ima 12 MP kameru otvora blende f/2.0, nažalost bez optičke stabilizacije. Povoljno na snimanje u uvjetima slabijeg osvjetljenja odrazilo to što su ugradili Sonyev IMX378 senzor s pikselima veličine 1,55 μm. Snima 4K videozapise. Sprijeda mu se smjestila 4 MP kamera, koja snima video u najviše 1080p kvaliteti.

MIUI Sučelje kamere nije nepoznanica. Na desnoj strani tražila nalaze se velike tipke okidača, odabira videokamere te tipka za ulazak u Galeriju. Tu su još tipka za primjenu filtera i odabir prednje kamere. Gumb Modes otkriva sve ostale režime snimanja, među kojima je i Manual za ručne postavke, a nudi nudi kontrole nad balansom bijele, duljinom ekspozicije, fokusom i ISO osjetljivošću.

Podržano je snimanje fotografija i u RAW formatu, kao i vrlo praktičan Auto HDR, koji ne usporava snimanje, a posao odrađuje vrlo dobro.

Dnevne fotografije u automatskom režimu rada su odlične, pune detalja i s vrlo dobrom reprodukcijom boja i pristojnim dinamičkim rasponom. Noćne fotografije su zahvaljujući velikim pikselima također vrlo dobre.

Videokamera je više no solidna. OIS je izostao no EIS također pristojno odrađuje posao.

Image
Image

PERFORMANSE I AUTONOMIJA

Image

Xiaomi Mi 5S pokreće aktualni i moćni četverojezgreni Snapdragon 821 maksimalnog takta 2.35 GHz s Adreno 530 grafikom i 3/64 GB RAM-a odnosno podatkovne memorije ili 4/128 GB ako ćete platiti 50-tak eura više. I ovaj slabiji model šljaka k’o podmazan tako da vjerujem da ovaj nešto jači radi i nešto bolje, a još više mjesta za pohranu dobro će doći. Utora za microSD kartice nema.

Performanse će dakle zadovoljiti i najzahtjevnije među vama. Sve što od njega tražite izvršava bez pogovora i bez zadrške jednako kao na nekom top modelu naširoko poznate brand name konkurencije.

Telefonija je uredna. Prosječna. Podržan je i dual SIM rad. GPS na otvorenom lovi brzo. 4G podrška osigurava brzo surfanje u pokretu.

USB OTG radi ali je vrlo izbirljiv glede USB Stickova i za 2 od 3 isprobana je želio da ih formatiram…

Novi ultrazvučni čitač otisaka prstiju, smješten ispod tipke Home je pristojan, no ne i savršen i znao je povremeno tražiti da ponovim dodir ili pomjerim prst, a svakako sam koristio i brže. Dovoljno ga je dotaknuti jagodicom prsta, a on će s kraćom zadrškom uključiti ekran i otključati telefon

Integrirana baterija kapaciteta 3200 mAh s podrškom za QC 3.0 je još jedan plus ovog uređaja. Ona će bez većih problema osigurati jedan dan intenzivnog ili dva dana prosječnog korištenja. Na dane kad sam ga za potrebe testa baš cijedio navečer bih ulovio preko 5 sati uključena zaslona.

Za sat vremena surfanja pojede oko 10% kapaciteta, za sat vremena YouTubea oko 12% koliko, a jednako toliko i za 30 minuta igranja Real Racinga 3.

Plus je i podrška za Quick Charge 3.0 brzo punjenje, s punjačem koji dolazi u prodajnom pakiranju mi se do 100% punio za oko 75 minuta.

ZAKLJUČAK
Xiaomi Mi 5S Plus 3/64 GB iz ponude HonorBuy webshopa €335.99 + €35 troškova brze dostave s EU skladišta. To je u prijevodu oko 2800 kuna, koje možete smanjiti za još 5 eura upišete li pri kupnji promo kod SMART5. Za 47 eura više dobije se i model s 4/128 GB.

Ovaj je test pokazao da se za tu lovu dobije odličan smartphone, koji svojim dizajnom, performansama, zaslonom i kamerama u biti ne zaostaje za skupljom brand name konkurencijom. Lisi aduta pridodajmo i vrlo dobru autonomiju.

Zamjeriti možemo izostanak utora za microSD premda podatkovne memorije ima dovoljno, ne baš naročit čitač otisaka prstiju, nema FM radio, a ovaj moj testni nema ni HR izbornik, što je u konačnici rješivo flashanjem internacionalnog ROM-a.
http://www.smartphonehrvatska.com/2016/ ... omi-mi-5s/

Slika
admin
Site Admin

Prethodni

Vrati se na: Mobiteli