Slaveni

Slaveni

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pet vel 19, 2016 5:34 pm

windows7sevn.org Facebook Share
ja bih volio da vidim neke stare dokumente o slavenima...
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

Re: Tvrtko II

PostPostao/la Administrator » Ned vel 21, 2016 1:22 am

Pa imas par vizantijskih izvora o slavenima, samo koliko su vjerodostojni, to je pitanje, obicno se neprijatelji opisuju u najgorem mogucem svijetlu, pogledaj na netu ukucaj Menander Justinian, Prokopius oni su ti najraniji izvori. Tako su i za germanska plemena koja su opustosila Rim govorili da su barbari, navodno ta barbarska rulja pokorila najvecu vojnu masineriju tog doba, jest kad bi se gadali trolejbusima.
Image
Administrator
Site Admin

Re: Slaveni

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Ned vel 21, 2016 10:11 pm

Postoje li neki dokumenti ili dokazi o dolasku slavena?
“Buncaju ljudi i postaju umorni od života kad nemaju pred sobom neki cilj prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao.” Marko Aurelije
Smail Aga Cengic

PostPostao/la Administrator » Ned vel 21, 2016 11:25 pm

Ne znam na sta ciljas, mislis na materijalne dokaze, jezik kojim govorimo upucuje na to da su dosli na ove prostore, samo u Grckoj imas masu slavenskih toponima, koliko ih je doslo i kojim putem to je otvoreno za raspravu.
Ili smatras mozda da nisu ni dolazili nego su odvajkada bili tu a migracije su bile sa Balkana prema sjeveru, ako si pobornik te teorije onda si u drustvu sa Dereticem, nasim carskim akademikom.
Image
Administrator
Site Admin

PostPostao/la Smail Aga Cengic » Pon vel 22, 2016 7:26 pm

Ma ne, interesuju me zapisi o tome, samo ja sam skeptican da smo mi odnekle dosli, bar sto se Bosne tice...
Smail Aga Cengic

Vrati se na: Prodori Slavena u rimske provincije